П`ятниця, 17.05.2024, 22:01
Вітаю Вас Гість | RSS

Донецька спеціальна школа-інтернат №28

Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформація про iшколу-інтернат




Донецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 28
Донецької обласної ради 
заснована в 1962 році

          Розташована школа в Петровському районі м. Донецька. Школа-інтернат підпорядкована управлінню освіти і науки Донецької облдержадміністрації, завдяки якому вихованці школи-інтернату отримують безкоштовне харчування, лікування, оздоровлення. З турботою про учнів вирішуються питання щодо покращення умов утримання, навчання та виховання дітей з вадами розумового і фізичного розвитку. Біля 50 років школа-інтернат доброзичливо розкриває свої двері для більш ніж 200 вихованців, серед яких є діти-сироти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди.

         Навчання дітей з вадами розумового і фізичного розвитку входить до загальної системи освіти і ґрунтується на тих вимогах, які ставляться до всього підростаючого покоління. Водночас в допоміжній школі в процесі навчання і виховання розв'язуються соціальні завдання: максимальне подолання дефектів фізичного та розумового розвитку, їх компенсація і корекція. У педагогічному процесі зайняті 60 педагогів. Очолює колектив школи Архипова Тетяна Миколаївна – спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист.
        Пріоритетними напрямками в роботі школи-інтернату є вирішення питань соціальної орієнтації дітей з вадами розумового і фізичного розвитку в суспільстві, професійно-трудова підготовка їх до роботи на підприємствах, у сфері обслуговування, будівництві. Праця – незамінний засіб корекції недоліків розумового і фізичного розвитку.





Школа готує своїх учнів до праці на виробництві, індивідуальній трудовій діяльності. Починаючи з 5 класу учні набувають робочої спеціальності в учбових майстернях: столярній, слюсарній, швейній, штукатурно-малярній. Знання особливостей своєї професії,  оволодіння різноманітними операціями, прийомами, раціональними інструментами необхідні      шанованому робітникові. Це добре знають і розуміють учні нашої школи. Свої знання, вміння і навички, набуті в школі, учні демонструють на практичних заняттях. Руками учнів під керівництвом вчителів виробничого навчання проводяться ремонтні роботи в школі. Завдяки цьому учні навчаються у чистих, красивих, світлих класах.


Варіативною складовою робочого навчального плану передбачено вивчення таких курсів як «Дорогра в дивоствіт», «Абетка театрального мистецтва", "Казковий світ театру", «Основи споживчих знань», «Сходинки до інформатики».
У школі працює логопедичний кабінет, навчально-матеріальна база якого відповідає сучасним вимогам.





Лікувально-профілактичну роботу здійснюють шкільний лікар та 4 медичні сестри. В школі-інтернаті обладнаний і функціонує фізіопроцедурний кабінет, кабінет лікувальної фізкультури.

Складовою частиною всієї системи навчально-виховної роботи є фізичне виховання, яке здійснюється в тісному зв'язку із розумовим, моральним і професійно-трудовим навчанням. В школі-інтернаті давні спортивні традиції. Команди з баскетболу, футболу, легкої атлетики є постійними учасниками обласних параолімпійських ігор серед дітей-інвалідів.



З 1999 року в школі функціонує дитяча організація «РОМИД». За положенням, затвердженим учкомом, актив школи складається з президента,
віце-президента, міністрів спорту, здоров'я, екології. Організація створена з метою посилення виховної роботи в школі.


Традиціями виховної роботи є проведення таких заходів, як тематичні тижні, свято Осені, новорічні свята, виставки творчих робіт учнів.  Учні школи-інтернату беруть активну участь у конкурсах художньої самодіяльності та декоративно-прикладної творчості для дітей-інвалидів "Повір у себе" та "Ми все можемо".





Учні самі підтримують шкільний двір у чистоті та порядку.

В школі велика та світла бібліотека.

Вихованці школи-інтернату сплять у затишних спальнях.



Робітники пральні завжди з посмішкою вертають чистий одяг дітям.

Комфортні душові кімнати


У школі-інтернаті п"ятиразове харчування. Діти із задоволенням їдять блюда, виготовлені з любов"ю.

З метою соціального захисту вихованців проводиться робота щодо працевлаштування випускників. Після закінчення школи-інтернату більшість наших учнів продовжують навчання у професійно-технічних ліцеях за професіями маляр, штукатур.

У дітей, які живуть в школі-інтернаті багато друзів. Тут завжди із задоволенням чекають гостей.